מהם השלבים בבנית אתר אינטרנט?

שלבים בבניית אתר אינטרנט – מה חשוב לדעת?

למה בכלל צריך אתר אינטרנט?

בוא נתחיל מהנחת יסוד, שבעולם העסקי כיום, כל עסק חייב אתר אינטרנט.
לא כל עסק חייב אתר עמוס בתוכן ומידע, חמוש בכל החידושים הגרפיים והעיצוביים בשוק, אבל כל עסק חייב אתר שבו הוא לפחות מציג את הסיפור שלו, השירותים שלו ומאפשר לקהל שלו ליצור איתו קשר.

האתר מהווה נקודת היכרות ללקוחות פוטנציאליים ונקודת ממשק ללקוחות קיימים.

אתר אינטרנט הוא חלון הראווה הדיגיטלי של העסק שלך.
בו אתה יכול לשתף בחזון של העסק, להציג את השירותים והמוצרים, להכיר לקהל הרחב את העובדים ואת תהליכי העבודה, לספק תוכן איכותי ובעל ערך שקשור לתחום שאתה עוסק בו ולקיים ערוץ תקשורת ישיר וברור עם הקהל שלך.

בנייה נכונה ושימוש נכון באתר שלך יכולים לעשות עבורך עבודת שיווק ומכירה שאין דומה לה, ובאופן כמעט אוטומטי.

וכל אלה רק הדברים שקורים על הבמה, ב FRONT END.

בBACK END, קוראים תהליכים הרבה יותר מעניינים, שמאפשרים לך לאסוף ולנתח נתונים על המשתמשים באתר ולפיהם להבין טוב יותר מי הקהל שלך ולשפר ולדייק את פעולות השיווק שלך ואת המוצרים שלך.

השלבים בבניית אתר אינטרנט:

1. רכישת דומיין
2. השכרת שרת איחסון וחיבורו לדומיין
3. אפיון אתר ( מטרות ודרכים להשגתם, חקר מילות מפתח, קהלי יעד, זהות גרפית ועוד…)
4. תכנון אתר: הכנת מפת אתר ויצירת סקיצה כללית ( WIreframing ).
5. עיצוב אתר: הכנסת סקיצות גרפיות לעמודי האתר, איסוף ויצירת מדיה
6. איסוף ויצירת תוכן
7. חיבור כלל המרכיבים, התאמה לSEO ויצירת פיילוט
8. בדיקה, בחינה והשקה
9. קידום ושיווק האתר
10. תחזוקה שוטפת ועדכון תכנים לפי צורך

בוא נסביר קצת על כל שלב:

1. רכישת דומיין: הדומיין הוא למעשה הכתובת של האתר שלך. הוא הקישור דרכו ניתן להגיע ולהשתמש באתר שלך. ניתן לקבל דומיין דרך מגוון אתרים. למעשה את הדומיין לא קונים, אלא שוכרים. וההמלצה היא לשכור לפחות לשנתיים כל פעם.

2. השלב הבא הוא השכרת שרותי איחסון לאתר. באתר אינטרנט יש קבצים, גרפיקות, קטעי וידיאו, תמונות, טקסטים ועוד. לכל אלה יש משקל ונפח אחסון והם צריכים להיות מאוחסנים איפשהו. ממש כמו שאנחנו מאחסנים מידע על הכוננים במחשב שלנו או על כונן נייד או על דיסק און קי לצורך העניין.  במקרה של אתר אינטרנט האיחסון שלו מבוצע על מחשבים עצומים ומאובטחים שנמצאים בחוות שרתים אותן מתחזקות חברות שונות. כשאנחנו גולשים לאתר אנחנו למעשה שולפים מידע מהשרת הזה. גם במקרה של שרת מדובר על שירותי אחסון להשכרה והתשלום הוא לרוב חודשי.

3. אפיון אתר הוא השלב הכי חשוב ביצירת האתר. כי הוא המסמך שלפיו נתכנן נעצב ונשווק את האתר. הוא התכנית של האתר. ולכן חשוב מאוד להתעכב על השלב הזה ולהקדיש לו מחשבה רבה.

4. אחרי שהבנו מה אנחנו רוצים שהאתר יעשה אנחנו מייצרים לו מפת אתר, שדרכה ניתן להבין מהם הקטגוריות באתר ואיפה ימצא כל דף. כמו כן נייצר סקיצה שלו לאישור של הלקוח.

5. השלב הבא אחרי אישור הסקיצה הוא עיצוב האתר. כאן מתחילים ליצור את הגוף והחזות של האתר. זה השלב בו נתחיל למקם צבעים, רקעים, כפתורים, תמונות, סרטונים וכדומה.

6. תוכן הוא המלך בעולם השיווק הדיגיטלי. יחידת תוכן מוצלחת ואיכותית יכולה להזרים אליכם אלפי גולשים מבלי שתשקיעו אגורה אחת. זה למעשה הבסיס לקידום אורגני. אנחנו בדידרה מאוד אוהבים לייצר תוכן איכותי ואטרקטיבי.

7. זה השלב של הפינישים והתאמת התכנים לקריטריונים של גוגל לSEO. כאן אנחנו נשקיע זמן כדי לשפר את הדירוג שלו הגוגל במטרה שהוא יגיע בסופו של דבר לעמוד הראשון בחיפושים של מילות המפתח הרלוונטיות.

8. אנחנו מבצעים מספר בדיקות בעזרת הכלים שלנו לראות שהאתר פועל בצורה המיטבית ושאין תקלות. לאחר מכן ניתן להעלות אותו לאוויר.

9. כל העבודה הקשה הזו לא תהיה שווה כלום אם אנשים לא ידעו על האתר. ולכן קידום האתר הוא שלב מתמשך וחשוב מאין כמותו.

10. את האתר צריך לתחזק באופן שוטף – ניקוי קבצים מיותרים, אבטחה מפני תקיפות וספאם, עדכון תוספים, הזנת תכנים חדשים ועוד ועוד.

כמובן שניתן להרחיב עוד הרבה על כל שלב, אבל אלו הדברים העיקריים שצריך להכיר לפני שניגשים לתהליך של הקמת אתר באינטרנט.בניית דף נחיתה

דף נחיתה הוא למעשה אתר עם עמוד אחד.

מבחינה טכנית הוא מתנהג בדיוק כמו אתר אינטרנט. 
ניתן לומר שאתר למעשה מורכב מאוסף של דפי נחיתה.
ההבדל העיקרי ביניהם הוא המטרה שלהם. 
מטרת דף נחיתה היא להוות נקודת מפגש ראשונית ובהירה לגולשים.
בדרך כלל דף נחיתה יעסוק בנושא אחד וספציפי ויקודם בעזרת קמפיין ממומן.
דפי נחיתה מתקשים מאוד להיות מקודמים בגוגל כי בדרך כלל אין בהם הרבה תוכן.
לרוב, מטרתם תהיה הצגה ומכירה של שירות או מוצר ואיסוף פרטים מלקוחות פוטנציאליים (לידים).

יש לכם עוד שאלות?
מוזמנים ליצור איתנו קשר, או להשאיר פרטים ואנחנו נחזור אליכם.

אהבתם את המאמר? נשמח לשיתופים :)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp